


Nadchodzi upał. Dowiedz się, jak się zachować
Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu.
Jego objawy to: zmęczenie, silne bóle i zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu.
Upał wpływa również na układ nerwowy człowieka. Wysokie temperatury mogą powodować ospałość, zdenerwowanie, a także wpływają na poziom koncentracji i efektywność pracy – musisz o tym pamiętać, np. prowadząc samochód.
Średniaki realizują kolejny projekt edukacyjny WAKACJE.
Od początku roku szkolnego 2025/2026 przedszkolaki wypożyczały i wspólnie z rodzicami czytały książki. Do każdej lektury wykonywały ilustracje, które wpinane były do "Dzienniczka bajek", a każda przeczytana książka oznaczana była znaczkiem-molikiem.
Najaktywniejsi czytelnicy otrzymali zaszczytny tytuł MOLIKA KSIĄŻKOWEGO oraz oczywiście nagrody-książki.
Gratulujemy i zachęcamy do dalszego czytania!

23 czerwca (wtorek) o godz. 16.00 POŻEGNANIE STARSZAKÓW Z PRZEDSZKOLEM
- uroczystość dla Rodziców
24 czerwca (środa) o godz. 10.00 POŻEGNANIE STARSZAKÓW Z PRZEDSZKOLEM
- uroczystość dla Pracowników przedszkola oraz dla młodszych kolegów.
Post Muzeum Miejskiego w Nowej Soli z dnia 11 czerwca 2026
GALA XXIV KONKURSU PLASTYCZNEGO „Moje spotkanie z Muzeum”
Ten konkurs od lat jest swoistą kroniką muzealnych wydarzeń. Dzieci ze szkół i przedszkoli odwiedzają Muzeum Miejskie, uczestniczą w warsztatach, poznają wystawy i przeróżne historyczno-przyrodnicze opowieści. Następnie przenoszą swoje wrażenia na papier tworząc obrazy będące osobistym zapisem naszych wspólnych spotkań. I to jest bardzo ciekawe!
Gorąco dziękujemy za podzielenie się swoimi wrażeniami z muzealnych spotkań wszystkim uczestnikom konkursu. Dla każdego przygotowaliśmy upominek.
W KRAINIE OWADÓW, to temat
projektu edukacyjnego
realizowanego w grupie średniaków.
Powstaje siatka pytań.
Pierwszym owadem,
o którym dzieci romawiają jest mrówka.
Rozmowa na temat pszczół.
Co znaczy być pracowitym jak pszczółka?
Czy pszczoły są pożyteczne? Co nam dają?
Szukamy właściwych domków dla owadów.
Segregujemy owady wg koloru kształtu .
Cy
Starszaki realizują projekt edukacyjny
KOLOROWE LATO.
Konstruują siatkę pytań
oraz wykonują pracę plastyczną
"Kolorowe balony".
Starszaki zostały zaproszone
do Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowej Soli
na warsztaty chemiczne,
które poprowadzili uczniowe
pod kierunkiem nauczyciela chemii.
Grupa starszaków rozpoczęła realizację
kolejnego projektu edukacyjnego
NASZA PRZYRODA.
Etap I, to tworzenie siatki pytań.
Dzieci zebrały wyhodowane
przez siebie warzywa,
by "schrupać" je na śniadanie.

Nasze przedszkole już po raz czwarty
bierze udział w DNIU PUSTEJ KLASY.
Idea akcji polega na przebywaniu poza salą zabaw
- zajęcia i zabawy odbywają się na powietrzu.
W tegorocznym Dniu Pustej Klasy organizatorzy zachęcają do spojrzenia na edukację w terenie, jako na krok w kierunku zaspokojenia podstawowych potrzeb każdego z nas – potrzeby ruchu i bliskości z naturą.
Organizatorem Dnia Pustej Klasy jest Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Stowarzyszenie od ponad 28 lat zajmuje się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, przyrodniczą, globalną i obywatelską. Misją stowarzyszenia jest stałe zwiększanie stopnia świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez aktywną edukację ekologiczną.
Średniaki realizują projekt edukacyjny
DZIECI Z CAŁEGO ŚWIATA.
Etap I - konstruowanie siatki pytań
Podczas kolejnych zajęć średniaki dyskutowały
na temat praw i obowiązków dzieci.
Zastanawiały się również,
gdzie mieszkają dzieci na świeicie.
Co to jest tolerancja?
To temat do kolejnej dyskusji w ramach
projektu edukacyjnego DZIECI ŚWIATA.
Średniaki poznały zwyczaje Indian.
PAN EMPATEK Z WYSPY EMPATII,
to kolejny bohater
realizowanego w grupie starszaków
programu
CZUCIAKI W KRAINIE EMOCJI.
Projekt realizują wspólnie z dziećmi
nauczycielka p. Monika Medyńska
i psycholog p. Małgorzata Borejko
Przedszkolaki z grupy I rozpoczęły realizację
kolejnego w tym roku szkolnym
projektu edukacyjnego
pn. ŚWIĘTO DZIECI.
Projekt prowadzi z dziećmi
nauczycielka p. Alicja Marczuk.
Podczas kolejnego etapu realizacji
projektu edukacyjnego
dzieci wspólnie z nauczycielem
rozmawiały na temat praw dziecka.
Nie zabrakło również pracy plastycznej.
DZIEŃ PIZZY w naszym przedszkolu
zorganizowali dla nas Rodzice Judytki.
Pizza wszystkim bardzo smakowała.
DZIĘKUJEMY!
XII edycja SPRINTEM DO MARATONU
pod patronatem czasopisma dla nauczycieli
"Bliżej przedszkola".
Nasze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem
biorą udział w tej akcji od początku jej trwania.

5 czerwca
(piątek po Bożym Ciele)
nasze przedszkole
będzie zamknięte.
Dyżur pełnią:
Przedszkole nr 2 ul. Okrężna
Przedszkole nr 9 ul. Wrocławska
Rodziców zainteresowanych posłaniem dziecka do w/w przedszkoli
prosimy o przekazanie tej informacji
nauczycielowi w grupie do dnia 29 maja 2026

Z okazji Dnia Dziecka na dzieci z grupy I i II
czekają zabawy-niespodzianki w grupach.
Dzieci z grupy III będą bawić się w Parku Krasnala
wspólnie z kolegamii z innych nowosolskich przedszkoli.
Dzieci z grupy I i II wzięły udział
w zabawach edukacyjnych i sportowych
przygotowanych przez nauczycielki w grupach.
Przedszkolaki z grupy III
zostały zaproszone
Panią Prezydent Miasta
do wspólnego świętowania
Dnia Dziecka wspólnie
z dziećmi z innych
nowosolskich przedszkoli.

1 czerwca (poniedziałek) DZIEŃ DZIECKA: na dzieci z grupy I i II czekają zabawy-niespodzianki w grupach.
Dzieci z grupy III będą bawić się w Parku Krasnala wspólnie z kolegamii
z innych nowosolskich przedszkoli.
2 czerwca (wtorek) DZIEŃ PIZZY w naszym przedszkolu.
Pizzę wspólnie ze wszystkimi przedszkolakami upieką Rodzice Judytki z grupy I.
3 czerwca (środa) wszystkie przedszkolaki wezmą udział w XII edycji SPRINTEM DO MARATONU.
Start o godz. 10.00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 5.
Akcja odbywa się pod patronatem czasopisma dla nauczycieli "Bliżej przedszkola".
Kibice-Rodzice mile widziani.
stawka żywieniowa
12,00 zł x 20 dni roboczych = 240,00 zł (trzy posiłki)
6,00 zł x 20 dni roboczych = 120,00 zł (dwa posiłki)
Opłaty za świadczenia powyżej 5 godzin wynoszą 1,30 zł za każdą rozpoczętą godzinę x 20 dni roboczych- według deklaracji rodziców/opiekunów prawnych.(bezpłatne godziny realizowane są w godz. 8.00-13.00)
PROSIMY O UWAŻNE SPRAWDZANIE KWOTY DO ZAPŁATY! KOD dziecka nadany na rok szkolny 2025/2026 oraz kwota wywieszone na tablicy ogłoszeń w szatni oraz przesłane e-mailem.
Informacji udzielają intendent i dyrektor przedszkola.

29 maja (piątek) DZIEŃ BOCIANA BIAŁEGO
- gry i zabawy edukacyjne dla wszystkich przedszkolaków.
Prosimy o ubranie dzieci w "bocianie" kolory.
Mile widziane przebrania za bociany.
Z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty świętujemy!
Bawimy się na PIKNIKU RODZINNYM!
Nie mogło zabraknąć programu artystycznego
w wykonaniu naszych milusińskich.
Za słodki poczęstunek dziękujemy Rodzicom,
Grill przygotowali i obsługiwali Pracownicy przedszkola
- Im również serdecznie dziękujemy!
Artykuły spożywcze "na grilla" oraz grill
zakupione zostały z funduszu Rady Rodziców.
Starszaki realizują projekt edukacyjny
MOJA RODZINA
- tamat najbliższy każdemu dziecku.
Średniaki realizują projekt edukacyjny SPORT.
Wspólnie tworzą "siatkę pytań"
- czego chcemy się dowiedzieć
na temat sportu.
Wspólnie szukamy odpowiedzi na pytania:
Co to jest olimpiada?
Skąd wzięła się flaga olimpijska?
Nie zabrakło również sportów zespołowych,
przy okazji rozgrywek poznajemy i utrwalamy
zasady gier.
Przedszkolaki z grupy I realizują
kolejny projekt edukacyjny.
Tym, razem poznają zwierzęta z wiejskiej zagrody.
Zdobywanej wiedzy towarzyszą
zabawy edukacyjne i plastyczne,
piosenki i tańce związane
z realizowaną tematyką.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.